1206N162J500CT
1206N162J500CT
Part Number :
1206N162J500CT
Description :
MLCC 1600PF 50V NPO 1206
Datasheet :
1206N162J500CT.pdf
Delivery Services :
1206N162J500CT
Comments
    1206N162J500CT Specifications
    Capacitance:
    1600 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)