1206N151K202CT
1206N151K202CT
Part Number :
1206N151K202CT
Description :
MLCC 150PF 2KV NPO 1206
Datasheet :
1206N151K202CT.pdf
Delivery Services :
1206N151K202CT
Comments
    1206N151K202CT Specifications
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    2000V (2kV)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.071 (1.80mm)