1206N100F101CT
1206N100F101CT
Part Number :
1206N100F101CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 10PF 100V NPO 1206
Datasheet :
1206N100F101CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1206N100F101CT
Comments
    1206N100F101CT Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    10 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)