1206J2K06P80DCT
1206J2K06P80DCT
Part Number :
1206J2K06P80DCT
Description :
CAP CER 6.8PF 2KV C0G/NP0 1206
Datasheet :
1206J2K06P80DCT.pdf
Delivery Services :
1206J2K06P80DCT
Comments
    1206J2K06P80DCT Specifications
    Capacitance:
    6.8 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage-Rated:
    2000V (2kV)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.063 (1.60mm)