1206J2000470JAT
1206J2000470JAT
Part Number :
1206J2000470JAT
Description :
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1206
Datasheet :
1206J2000470JAT.pdf
Delivery Services :
1206J2000470JAT
Comments
    1206J2000470JAT Specifications
    Capacitance:
    47 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    200V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.063 (1.60mm)