1206J2000271GCT
1206J2000271GCT
Part Number :
1206J2000271GCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 1206
Datasheet :
1206J2000271GCT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1206J2000271GCT
Comments
    1206J2000271GCT Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    270 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.063 (1.60mm)