1206GC102KAT3A
1206GC102KAT3A
Part Number :
1206GC102KAT3A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
1206GC102KAT3A.pdf
Delivery Services :
1206GC102KAT3A
Comments
    1206GC102KAT3A Specifications
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    2000V (2kV)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.071 (1.80mm)