1206F334Z160CT
1206F334Z160CT
Part Number :
1206F334Z160CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.33UF 16V Y5V 1206
Datasheet :
1206F334Z160CT.pdf
Delivery Services :
1206F334Z160CT
Comments
    1206F334Z160CT Specifications
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    Y5V (F)
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)