1206B683K100CT
1206B683K100CT
Part Number :
1206B683K100CT
Description :
MLCC 0.068UF 10V X7R 1206
Datasheet :
1206B683K100CT.pdf
Delivery Services :
1206B683K100CT
Comments
    1206B683K100CT Specifications
    Capacitance:
    0.068 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)