1206B562M102CT
1206B562M102CT
Part Number :
1206B562M102CT
Description :
MLCC 5600PF 1KV X7R 1206
Datasheet :
1206B562M102CT.pdf
Delivery Services :
1206B562M102CT
Comments
    1206B562M102CT Specifications
    Capacitance:
    5600 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    1000V (1kV)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)