1206B561M500CT
1206B561M500CT
Part Number :
1206B561M500CT
Description :
MLCC 560PF 50V X7R 1206
Datasheet :
1206B561M500CT.pdf
Delivery Services :
1206B561M500CT
Comments
    1206B561M500CT Specifications
    Capacitance:
    560 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)