1206B103M500CT
1206B103M500CT
Part Number :
1206B103M500CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.01UF 50V X7R 1206
Datasheet :
1206B103M500CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1206B103M500CT
Comments
    1206B103M500CT Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)