12065C824MAT2A
12065C824MAT2A
Part Number :
12065C824MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
12065C824MAT2A.pdf
Delivery Services :
12065C824MAT2A
Comments
    12065C824MAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.82 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)