105R-152KS
105R-152KS
Part Number :
105R-152KS
Manufacturer :
API Delevan Inc.
Description :
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2OHM SMD
Datasheet :
105R-152KS.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
105R-152KS
Comments
    105R-152KS Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard, 2 Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    105R
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    280 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.2Ohm Max
    Q@Freq:
    25 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    100MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz