0805ZC564MAT2A
0805ZC564MAT2A
Part Number :
0805ZC564MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 0.56UF 10V X7R 0805
Datasheet :
0805ZC564MAT2A.pdf
Delivery Services :
0805ZC564MAT2A
Comments
    0805ZC564MAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.56 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.94mm)