0805Y6300560FCT
0805Y6300560FCT
Part Number :
0805Y6300560FCT
Description :
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 0805
Datasheet :
0805Y6300560FCT.pdf
Delivery Services :
0805Y6300560FCT
Comments
    0805Y6300560FCT Specifications
    Capacitance:
    56 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    630V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.051 (1.30mm)