0805Y2000390FCT
0805Y2000390FCT
Part Number :
0805Y2000390FCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0805
Datasheet :
0805Y2000390FCT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
0805Y2000390FCT
Comments
    0805Y2000390FCT Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    FlexiCap™
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    39 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.051 (1.30mm)