0805N331J250CT
0805N331J250CT
Part Number :
0805N331J250CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 330PF 25V NPO 0805
Datasheet :
0805N331J250CT.pdf
Delivery Services :
0805N331J250CT
Comments
    0805N331J250CT Specifications
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.028 (0.70mm)