0805N301F500CT
0805N301F500CT
Part Number :
0805N301F500CT
Description :
MLCC 300PF 50V NPO 0805
Datasheet :
0805N301F500CT.pdf
Delivery Services :
0805N301F500CT
Comments
    0805N301F500CT Specifications
    Capacitance:
    300 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)