0805N103G500CT
0805N103G500CT
Part Number :
0805N103G500CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.01UF 50V NPO 0805
Datasheet :
0805N103G500CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
0805N103G500CT
Comments
    0805N103G500CT Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)