0805J2500151FCT
0805J2500151FCT
Part Number :
0805J2500151FCT
Description :
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 0805
Datasheet :
0805J2500151FCT.pdf
Delivery Services :
0805J2500151FCT
Comments
    0805J2500151FCT Specifications
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    250V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.051 (1.30mm)