0805J2000561FCT
0805J2000561FCT
Part Number :
0805J2000561FCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 0805
Datasheet :
0805J2000561FCT.pdf
Delivery Services :
0805J2000561FCT
Comments
    0805J2000561FCT Specifications
    Capacitance:
    560 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.051 (1.30mm)