0805J1000182KAT
0805J1000182KAT
Part Number :
0805J1000182KAT
Description :
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 0805
Datasheet :
0805J1000182KAT.pdf
Delivery Services :
0805J1000182KAT
Comments
    0805J1000182KAT Specifications
    Capacitance:
    1800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.051 (1.30mm)