0805J0630331GAT
0805J0630331GAT
Part Number :
0805J0630331GAT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 0805
Datasheet :
0805J0630331GAT.pdf
Delivery Services :
0805J0630331GAT
Comments
    0805J0630331GAT Specifications
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    63V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.051 (1.30mm)