0805F334M100CT
0805F334M100CT
Part Number :
0805F334M100CT
Description :
MLCC 0.33UF 10V Y5V 0805
Datasheet :
0805F334M100CT.pdf
Delivery Services :
0805F334M100CT
Comments
    0805F334M100CT Specifications
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)