0805F183Z500CT
0805F183Z500CT
Part Number :
0805F183Z500CT
Description :
MLCC 0.018UF 50V Y5V 0805
Datasheet :
0805F183Z500CT.pdf
Delivery Services :
0805F183Z500CT
Comments
    0805F183Z500CT Specifications
    Capacitance:
    0.018 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)