0805F154M250CT
0805F154M250CT
Part Number :
0805F154M250CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.15UF 25V Y5V 0805
Datasheet :
0805F154M250CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
0805F154M250CT
Comments
    0805F154M250CT Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    0.15 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    Y5V (F)
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.028 (0.70mm)