0805F105M500CT
0805F105M500CT
Part Number :
0805F105M500CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 1UF 50V Y5V 0805
Datasheet :
0805F105M500CT.pdf
Delivery Services :
0805F105M500CT
Comments
    0805F105M500CT Specifications
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    Y5V (F)
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)