0805B823K250CT
0805B823K250CT
Part Number :
0805B823K250CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.082UF 25V X7R 0805
Datasheet :
0805B823K250CT.pdf
Delivery Services :
0805B823K250CT
Comments
    0805B823K250CT Specifications
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)