0805B271K201CT
0805B271K201CT
Part Number :
0805B271K201CT
Description :
MLCC 270PF 200V X7R 0805
Datasheet :
0805B271K201CT.pdf
Delivery Services :
0805B271K201CT
Comments
    0805B271K201CT Specifications
    Capacitance:
    270 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    200V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    SMPS Filtering
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)