0805B223M201CT
0805B223M201CT
Part Number :
0805B223M201CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.022UF 200V X7R 0805
Datasheet :
0805B223M201CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
0805B223M201CT
Comments
    0805B223M201CT Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)