0805B103M201CT
0805B103M201CT
Part Number :
0805B103M201CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 0.01UF 200V X7R 0805
Datasheet :
0805B103M201CT.pdf
Delivery Services :
0805B103M201CT
Comments
    0805B103M201CT Specifications
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)