08056D105MAT4A
08056D105MAT4A
Part Number :
08056D105MAT4A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0805
Datasheet :
08056D105MAT4A.pdf
Delivery Services :
08056D105MAT4A
Comments
    08056D105MAT4A Specifications
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    6.3V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.055 (1.40mm)