08055F152KAT2A
08055F152KAT2A
Part Number :
08055F152KAT2A
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
08055F152KAT2A.pdf
Delivery Services :
08055F152KAT2A
Comments
    08055F152KAT2A Specifications
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X8R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.94mm)