08055F104K4T4A
08055F104K4T4A
Part Number :
08055F104K4T4A
Datasheet :
08055F104K4T4A.pdf
Delivery Services :
08055F104K4T4A
Comments
    08055F104K4T4A Specifications
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X8R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.055 (1.40mm)