08055E393MAT2A
08055E393MAT2A
Part Number :
08055E393MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 0.039UF 50V Z5U 0805
Datasheet :
08055E393MAT2A.pdf
Delivery Services :
08055E393MAT2A
Comments
    08055E393MAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.039 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    Z5U
    OperatingTemperature:
    10°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.94mm)