08055A181JAT4A
08055A181JAT4A
Part Number :
08055A181JAT4A
Datasheet :
08055A181JAT4A.pdf
Delivery Services :
08055A181JAT4A
Comments
    08055A181JAT4A Specifications
    Capacitance:
    180 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.94mm)