08052C822KAT2A
08052C822KAT2A
Part Number :
08052C822KAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
08052C822KAT2A.pdf
Delivery Services :
08052C822KAT2A
Comments
    08052C822KAT2A Specifications
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)