08051U4R7DAT2A
08051U4R7DAT2A
Part Number :
08051U4R7DAT2A
Description :
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805
Datasheet :
08051U4R7DAT2A.pdf
Delivery Services :
08051U4R7DAT2A
Comments
    08051U4R7DAT2A Specifications
    Series:
    U
    Capacitance:
    4.7 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ultra Low ESR
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.045 (1.15mm)