08051D683KAT2A
08051D683KAT2A
Part Number :
08051D683KAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
08051D683KAT2A.pdf
Delivery Services :
08051D683KAT2A
Comments
    08051D683KAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.068 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)