08051C682J4T2A
08051C682J4T2A
Part Number :
08051C682J4T2A
Description :
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Datasheet :
08051C682J4T2A.pdf
Delivery Services :
08051C682J4T2A
Comments
    08051C682J4T2A Specifications
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.94mm)