0805-751J
0805-751J
Part Number :
0805-751J
Manufacturer :
API Delevan Inc.
Description :
FIXED IND 750NH 180MA 2.3OHM SMD
Datasheet :
0805-751J.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
0805-751J
Comments
    0805-751J Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Series:
    805
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    750 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    180 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    2.3Ohm Max
    Q@Freq:
    23 @ 50MHz
    Frequency-SelfResonant:
    200MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz