0612YC823MAT2V
0612YC823MAT2V
Part Number :
0612YC823MAT2V
Description :
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0612
Datasheet :
0612YC823MAT2V.pdf
Delivery Services :
0612YC823MAT2V
Comments
    0612YC823MAT2V Specifications
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    16V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.030 (0.76mm)