0612YC823MAT2A
0612YC823MAT2A
Part Number :
0612YC823MAT2A
Description :
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0612
Datasheet :
0612YC823MAT2A.pdf
Delivery Services :
0612YC823MAT2A
Comments
    0612YC823MAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    16V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.050 (1.27mm)