0612YC104MAT2S
0612YC104MAT2S
Part Number :
0612YC104MAT2S
Datasheet :
0612YC104MAT2S.pdf
Delivery Services :
0612YC104MAT2S
Comments
    0612YC104MAT2S Specifications
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    16V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.56mm)