06123C104MAT2S
06123C104MAT2S
Part Number :
06123C104MAT2S
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0612
Datasheet :
06123C104MAT2S.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
06123C104MAT2S
Comments
    06123C104MAT2S Specifications
    Package/Case:
    0612 (1632 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL (Reverse Geometry)
    Ratings:
    Applications:
    Bypass, Decoupling
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.030 (0.76mm)