0603ZC473MAT2A
0603ZC473MAT2A
Part Number :
0603ZC473MAT2A
Datasheet :
0603ZC473MAT2A.pdf
Delivery Services :
0603ZC473MAT2A
Comments
    0603ZC473MAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)