0603ZC154MAT2A
0603ZC154MAT2A
Part Number :
0603ZC154MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603
Datasheet :
0603ZC154MAT2A.pdf
Delivery Services :
0603ZC154MAT2A
Comments
    0603ZC154MAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.15 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)