0603Y0100271FCT
0603Y0100271FCT
Part Number :
0603Y0100271FCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 0603
Datasheet :
0603Y0100271FCT.pdf
Delivery Services :
0603Y0100271FCT
Comments
    0603Y0100271FCT Specifications
    Series:
    FlexiCap™
    Capacitance:
    270 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination, High Temperature
    Ratings:
    Applications:
    High Reliability, Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.031 (0.80mm)