0603N301G500CT
0603N301G500CT
Part Number :
0603N301G500CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 300PF 50V NPO 0603
Datasheet :
0603N301G500CT.pdf
Delivery Services :
0603N301G500CT
Comments
    0603N301G500CT Specifications
    Capacitance:
    300 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)